Meble z drewna litego – co o nich wiedzieć?

Meble wyprodukowane z drewna litego – bez względu na to, czy sosnowe, czy dębowe – to dobra inwestycja. Pasują do pomieszczeń w różnych aranżacjach i stylach, upływający czas nie odbiera im wspaniałej prezencji, drobne rysy można z nich łatwo usunąć, a wszystko to wraz z właściwościami korzystnymi dla ludzkiego organizmu (w końcu lite drewno jest najbardziej naturalne). Oczywiście nie są one pozbawione wad – w odróżnieniu do mebli z materiałów syntetycznych, aby cieszyć się powyższymi właściwościami możliwie najdłużej, trzeba o nie dbać. A po drugie – ich cena może odstraszyć niejednego z nas.

A co z dylematem: dąb czy sosna? Wszystko zależy od naszych osobistych preferencji. Dąb jest wytrzymalszy i wygodniejszy w utrzymaniu, natomiast sosna jest subtelniejsza, choć mniej odporna na uszkodzenia i kurz. Meble z drewna litego można zastąpić też meblami ze sklejki, które – przynajmniej na pierwszy rzut oka – są do nich bardzo zbliżone pod względem wizualnym. Niestety jednak, na przestrzeni lat sklejka da znać o swoich gorszych właściwościach.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Witaj na moim serwisie! Blog poświęcony jest nieruchomościom! Z zawodu jestem architektem, projektowanie to moja największa pasja. Na serwisie znajdziesz wiele artykułów dotyczących projektowania domów, sprzedaży nieruchomości i budownictwa. Zapraszam do czytania i komentowania !